Talaşlı İmalat
Dünyanın dört bir yanına ihraç ettiği ürünlerin üretimini, profesyonel yaklaşımı ve ortaya koyduğu kurumsal kültürle ve teknolojiye yaptığı büyük yatırımlarla, saygın bir marka haline gelmiştir. Bu gelişimini Talaşlı imalat bölümündeki tecrübeli kadromuz ve yüksek performanslı hassas CNC tezgâhlarıyla desteklemektedir.

Bölümümüz; konusunda deneyimli 30 un üzerinde mühendis/ tekniker/ formen ve 200 ün üzerinde deneyimli operatör çalışanı ile genç, dinamik bir kadroya sahiptir. Son teknoloji yüksek performanslı yaklaşık 200 adet CNC işleme tezgâhları, 100 ün üzerinde diğer makineleri ile sektörünün en büyük ve modern talaşlı imalat parkuruna sahiptir.

Yetenekli insan gücü, modern hidrolik fikstürler, yüksek kesim rejimlerine ve parçaya özel takımlarla üretim adım adım kontrol edilerek minimum hata maksimum kalite anlayışı ile uygun üretim yapılmaktadır. Sahip olduğumuz geniş makine parkuru ve ekipmanlar sayesinde istenilen her ölçekte ve esneklikte verimli üretim gerçekleştirilebilmektedir.

Sektörde gelişen rekabet ortamında parça başı birim maliyetini minimize edebilmek için sürekli iyileştirme felsefesini kendimize ilke ediniyor ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyoruz.

Kompresör Piston Üretimi

2022 yılında tedarik ve kalite problemlerini ortadan kaldırmak üzere devreye alınan Piston Üretim birimi, dökümden kompresör montaj hattına kadar ki tüm proseslerde piston üretimi ile ilgili  teknolojik imkanları en üst seviyede kullanmaktadır.

50 – 110 mm çap aralığındaki tüm kompresör pistonlarını üretebilme kabiliyetine sahip Piston Üretim bölümü yıllık 1.200.000 Adet Kompresör Pistonu üretebilecek kapasiteye sahiptir.

Kompresör Montaj hatlarının ihtiyacını ve yedek parça taleplerini karşılamak üzere üretime başlayan Piston Üretim bölümü, Robotlu hücrelerdeki tam otomatik çiftli döküm makinaları ile özel alaşımlı alüminyum malzemeden döküm yapmaktadır.

CNC Torna tezgahlarında başlayan dökümden gelen pistonların talaşlı imalat prosesleri, sadece piston imalatı için yüksek hassasiyet ve tekrarlanabilirlik kabiliyetlerine sahip Piston Dış Çap Finiş ve Oval İşleme tezgahlarında devam ederek çok yüksek Makine ve Proses yeterliliğine sahip Piston Pim Deliği Finiş Delme tezgahlarında tamamlanmaktadır.

Son teknolojiye sahip Piston üretimine özel Kalite Kontrol Cihazları ile tüm prosesler kontrol altında tutulmaktadır. Depoya sevk öncesi %100 Son Kontrolden geçirilen pistonlara, izlenebilirliği sağlamak amacı ile Lazer Markalama yapılarak tüm üretim parametreleri kayıt altına alınmaktadır.

Kompresör Piston Üretimi
Kompresör Gömleği Üretimi

Orijinal Ekipman Üreticilerinin belirlemiş olduğu spesifikasyonlara uygun hazırlanmış Teknik Şartnamelere göre yaptırılan kompresör gömleklerinin dökümleri, Giriş Kalite Kontrol bölümünde malzeme yapısı, metalografik ve boyutsal kontrollerinden sonra talaşlı imalat proseslerinde üretime alınmaktadır.

Kompresör Montaj hatlarının ihtiyacını ve yedek parça taleplerini karşılamak üzere üretime başlayan Kompresör Gömleği Üretim Bölümü, kompresör için tüm petekli ve silindir gömleklerini üretebilecek makine ve ekipmanlara sahiptir.

Yüksek hassasiyet ve tekrarlanabilirlik kabiliyetlerine sahip CNC Torna ve CNC İşleme Merkezi tezgahlarında işlenen kompresör gömlekleri, üretim proseslerinin her aşamasında Kalite Kontrolden geçmektedirler.

Gömlek üretimine özel CNC Honlama tezgahlarında OEM proses parametrelerine uygun honlanan gömlekler, Son Kontrol sonrası Merkez Depo vasıtası ile montaj hatlarına ve Lojistik Depoya sevk edilmektedir.

Kompresör Gömleği Üretimi